МОТОРНІ СПОРТИВНІ НОВИНИ

освітянський спорт           олімпійський рух            спортивна галузь України

Menu

Успішний медальний залік

В італійському Тренто фінішувала ХХVІ Всесвітня зимова універсіада-2013, в якій взяли участь майже дві тисячі студентів із 51 країни. Серед них — майже 90 спортсменів із 20 вітчизняних вищих навчальних закладів.
Детальніше ...

Дмитро Табачник привітав студентську збірну України з успішним виступом на ХХVІ Всесвітній зимовій Універсіаді-2013

Шановні  друзі!

 

Від імені освітянської родини України прийміть найщиріші вітання з нагоди успішного завершення всесвітнього студентського спортивного форуму в італійській провінції Трентино та здобуття високих нагород на XXVI Всесвітній зимовій Універсіаді!
Ви вкотре довели свою майстерність, волю  до перемоги та нестримне бажання бути серед найкращих атлетів світу.
Переконаний, що успішний виступ  на спортивних аренах Трентино стане гарним стимулом продемонструвати ще вагоміші  результати під час зимових Олімпійських ігор у російському Сочі-2014 та на інших найпрестижніших міжнародних змаганнях.
Зичу усім вам міцного здоров’я, успіхів у навчанні та  в повсякденних напружених тренуваннях, а також  вдалих виступів за спортивну честь Української держави на різноманітних міжнародних змаганнях!
Щоб у ваших родинах завжди були затишок, благополуччя і достаток!

З повагою,

Міністр освіти і науки України                              Дмитро Табачник

Детальніше ...

Сергій Бубка привітав студентську збірну України з успішним виступом на ХХУІ Всесвітній зимовій Універсіаді-2013

Дорогі друзі!

Від імені Олімпійської родини України прийміть щирі вітання із здобутими високими нагородами на XXVI Всесвітній зимовій Універсіаді!
Ви в черговий раз довели, що жага до перемоги та нестримне бажання бути найкращим приносять вагомі здобутки.
Вірю, що успішний виступ у Трентіно стане гарним стимулом продемонструвати ще більш значущий результат в олімпійському Сочі та на майбутніх найпрестижніших змаганнях чотириріччя!
Успіхів та нових життєвих перемог!
З повагою,

Президент НОК України                                Сергій БУБКА

Детальніше ...

Вітчизняні ЗМІ про зимову Універсіаду-2013

В Альпи — по медалі

Із середи італійське курортне містечко Тренто, що розкинулося біля підніжжя Альп, стало столицею ХХVІ зимової Всесвітньої універсіади-2013.
ТУТ НА Кафедральній площі відбулося урочисте відкриття змагань. Барвисте шоу супроводжувалося музичним спектаклем, який підготував хореограф оперного театру Венеції Ла Феніче Клаус Обермайер. Старт студентським перегонам дав президент Італії Джорджо Наполітано. На жаль, не всі спорт­смени змогли взяти участь у церемонії відкриття. Від кожної країни — не більше двадцяти учасників, бо більше людей центральна площа Тренто просто б не вмістила. Однак ніхто не звинувачує італійців. Адже головний студентський спортивний форум узагалі міг не відбутися. Через фінансову скруту уряд Словенії відмовився затвердити бюджет проведення зимової Універсіади в Мариборі. Допомогла італійська провінція Трентіно. Єдиною умовою організаторів була відмова від будівництва нових спортивних об’єктів, а використання вже існуючих та зміна часу проведення (замість лютого — грудень).
Упродовж майже двох тижнів cтудентська збірна України змагатиметься за медалі різного ґатунку в дев’яти видах спорту (біатлон, лижні гонки, стрибки з трампліна, лижне двоборство, фігурне катання, гірськолижний спорт, шорттрек, сноубординг і хокей). Розраховуємо на призові місця в лижних гонках, сноубордингу, біатлоні (з попередніх Універсіад наші представники цього виду спорту без медалей не поверталися). І хоч цього разу всі шістнадцять біатлоністів, котрі вже прибули до Тренто, будуть новачками на студентській Універсіаді, вони вже встигли пройти вишкіл на різноманітних престижних міжнародних турнірах.
Уболіватимемо і за Катерину Григоренко, яка виграла дві срібні та одну бронзову медалі на минулій зимовій Універсіаді в Ерзурумі (Туреччина). За цей час Катерина встигла стати мамою і здобути ліцензію на сочинську Олімпіаду-2014.
Усього в складі нашої студентської збірної майже 90 юнаків і дівчат, що представляють 20 вітчизняних вищих навчальних закладів. Найбільше спортсменів для Універсіади підготував Національний університет фізичного виховання та спорту України.
Микола Моторний («Сільські вісті», 13 грудня 2013 року).
 

Є перші медалі!

Микола МОТОРНИЙ.
Уже на старті ХХVІ зимової Всесвітньої універсіади-2013, яка проходить в італійському Тренто, українські студенти здобули дві срібні та одну бронзову медалі.
ПЕРШУ нагороду до скарбнички нашої команди принесла представниця Львівського національного університету фізичної культури, майстер спорту міжнародного класу лижниця Катерина Григоренко. Вихованка спорттовариства «Колос» відзначилася срібною медаллю у дисципліні «скіатрон» (5 кілометрів класичним ходом і 5 кілометрів вільним стилем). 28-річна уродженка Рокитного Київської області менше секунди програла Тетяні Осиповій із Казахстану.
Відразу дві медалі здобули українські біатлоністи в чоловічому спринті, де розігрується комплект нагород на дистанції 10 кілометрів зі стрільбою на чотирьох вогневих рубежах. Українські студенти виступили відмінно — відразу п’ятеро представників студентської збірної, сформованої Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, фінішували у першому десятку, а двоє з них зійшли на п’єдестал пошани. Найкраще в нашій команді пройшов дистанцію студент Львівського державного університету фізичної культури, майстер спорту Віталій Кільчицький (спорттовариство «Україна»). Він приніс до «синьо-жовтої» скарбнички другу срібну медаль. Відставання 25-річного галичанина від переможця — серба Міланка Петровича — склало всього 3,5 секунди. Бронзову медаль завоював Дмитро Підручний із Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Н. Гнатюка (спорттовариство «Колос»).
Також до першого десятка фіналістів увійшли Дмитро Русинов (Національний університет з фізичного виховання та спорту України), Руслан Ткаленко (Сумський педагогічний університет імені А.С. Макаренка) та Артем Тищенко (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка).
В Універсіаді-2013 бере участь більш ніж 10 000 студентів-спортсменів із 162 країн світу. Студентська збірна України налічує майже дев’яносто юнаків і дівчат, котрі представляють двадцять вітчизняних вищих навчальних закладів.
Микола Моторний («Сільські вісті», 17 грудня 2913 року).
 

Є перше золото!

НА ХХVІ зимовій Всесвітній універсіаді-2013, яка проходить в італійському Тренто, українські студенти поповнили скарбничку вітчизняної збірної двома медалями. Представниця Львівського державного університету фізичної культури Катерина Григоренко виграла «золото», а студентка Української академії банківської справи Марина Анцибор здобула «бронзу» з лижних перегонів.
На п’ятикілометровій дистанції стартувало майже сто лижниць. Наші дівчата відразу розпочали активну боротьбу за медалі. Першою на трасу вирушила Катерина Сердюк (Харківська державна академія фізичної культури) й очолила турнірні перегони — 13 хвилин 28,6 секунди. Цей результат тримався до фінішу Марини Анцибор, яка пройшла дистанцію за 13 хвилин 27,3 секунди. Стрімким фінішем срібна призерка нинішньої Універсіади-2013 Катерина Григоренко (на фото в центрі) виходить на перше місце — 13 хвилин 27,1 секунди.
Здавалося, що цього разу весь п’єдестал буде український. Адже одна за одною фінішують п’ять найсильніших російських та одна норвезька лижниці із набагато гіршими, ніж у наших студенток, результатами. І все-таки у розподіл призових місць утрутилася ще одна представниця Норвегії Сунд Астрід, яка стартувала 95-ю. Тому вона знала графік руху головних конкуренток. Норвезька студентка фінішує з таким же результатом, як і Катерина Григоренко. Тож організатори вручать Катерині Григоренко і Сунд Астрід по золотій медалі. «Бронзу» отримає Марина Анцибор (на фото справа). Четвертою фінішувала Катерина Сердюк.
Із п’ятьма медалями (1—2—2) збірна України перемістилася на дев’яте місце у загальнокомандному заліку зимової Універсіади-2013.
Микола Моторний («Сільські вісті», 19 грудня 2013 року).
 

Влучили у «срібло»

УКРАЇНСЬКІ студенти продовжують успішно виступати на ХХVІ Всесвітній зимовій універсіаді-2013, яка проходить в італійському Тренто. Цього разу відзначилися біатлоністи, які здобули срібні медалі. Вони змагалися з іншими дев’ятьма командами у змішаній естафеті (жінки — 2х6 кілометрів, чоловіки — 2х7,5 кілометра).
На трасі точилася напружена безкомпромісна боротьба за кожну секунду і влучний постріл. Тому на п’єдестал пошани зійшли ті, хто проявив справжню бійцівську волю до перемоги, зумів налаштуватися на швидкий біг і влучну стрільбу. Ірина Варвинець (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка), Яна Бондар (Білоцерківський національний аграрний університет), Віталій Кільчицький (Львівський державний університет фізичної культури) та Дмитро Підручний (Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка), витративши одинадцять додаткових патронів та заробивши лиш одне штрафне коло, стали володарями срібних медалей із результатом 1 година 19 хвилин 54,5 секунди. Першою фінішувала команда Росії — 1 година 18 хвилин 25,6 секунди, третіми — біатлоністи Чехії, які програли українській команді понад одну хвилину.
Нагадаємо, що в активі Віталія Кільчицького це вже друга срібна медаль, а ось Дмитро Підручний до «бронзи» додав ще й «срібло» Універсіади-2013.
Голова Комітету з фізичного виховання та спорту, член Національного олімпійського комітету Євген Баженков одразу після завершення гонки привітав Ірину, Яну, Віталія та Дмитра, а також їхніх тренерів з успішним виступом на біатлонній трасі і побажав їм міцного здоров’я, успіхів у навчанні і нових сходжень на спортивний Олімп.
У загальнокомандному заліку збірна України з шістьма медалями (1-3-2) перебуває на одинадцятому місці. Трійка лідерів має такий вигляд: Росія 38 (12-11-15), Польща — 21 (9-9-3), Південна Корея — 16 (3-6-7).
Микола Моторний («Сільські вісті», 20 грудня 2013 року).
 

«На зимових Іграх у Трентіно вітчизняні студенти стали об’єктом підвищеної уваги»

Згідно з попереднім планом, «біла» Універсіада–2013 мала відбутися в лютому в Маріборі, проте через фінансові проблеми уряд Словенії відмовився від проведення на своїй території зимового студентського форуму. Натоміть італійське місто Тренто з радістю зголосилося пригріти студентів–зимовиків. Добре розвинена туристична та спортивна інфраструктура провінції Трентіно дозволила італійцям без проблем прийняти майже двотисячну армію спортсменів із 51 країни світу.
Щоправда, через часовий цейтнот нові господарі Універсіади відмовилися від зведення студентського селища й розселили спортивні делегації в готелях, розташованих у безпосередній близькості від місць проведення змагань. Загалом студентські Ігри, які розпочалися минулого уїк–енду, проходять на шести «локаціях» провінції Трентіно — всесвітньо визнаному центрі гірськолижного зокрема та зимового спорту загалом.
На Універсіаду Україна відправила доволі потужний десант, який налічує 87 «штиків». Це шостий за чисельністю склад після росіян, американців, японців, канадців та господарів змагань. Боротьба за медалі точиться в 12 видах спорту; у дев’яти з них виступають українські студенти. Утім лише у двох дисциплінах — біатлоні та лижних гонках — наші співвітчизники реально змагаються за нагороди Універсіади. Станом на вчорашній день в активі «синьо–жовтих» було шість відзнак, iз яких одна — найвищої проби. Натомість на попередній Універсіаді, що проходила два роки тому в турецькому Ерзурумі, українські студенти вибороли 15 відзнак, шість iз яких — золоті.
Володарка поки що єдиного українського «золота» — лижниця Катерина Григоренко, — виграла гонку на 5 км вільним стилем. Щоправда, місце на вершині п’єдесталу їй довелося розділити з норвежкою Астрід Слінд, котра показала ідентичний з українкою час. Цікаво, що бронзова призерка — сумчанка Марина Анцибор — відстала від переможниць на 0,2 секунди. Нагадаємо, що в активі Григоренко також є й «срібло» Універсіади–2013, відтак студентка Львівського державного університету фізичної культури ввійшла до переліку мультимедалістів турніру.
Цікаво, що на горі цього протоколу перебувають одразу троє польських спортсменів — двоєборець Адам Цеслар, біатлоністка Вероніка Новаковська–Зємняк та ковзаняр Ян Марек Шиманський, в активі яких по дві золоті та одній срібній нагороді.
Власне польська збірна, яка на попередній Універсіаді не виграла жодного «золота», посідає другу позицію в медальному заліку Трентіно–2013, маючи на своєму рахунку 21 відзнаку (9 золотих, 9 срібних та 3 бронзових). Очолюють же табеля про ранги, доволі очікувано, — росіяни (12–11–15).
Відзначимо, що по кілька нагород також виграли й наші біатлоністи — Віталій Кільчицький та Дмитро Підручний. До своїх індивідуальних відзнак спринтерської гонки хлопці додали «срібло» змішаної естафети, в якій їм допомагали Ірина Варвинець та Яна Бондар.
Загалом, окрім висококласних біатлоністів та лижниць — Підручного та Григоренко, котрі, скоріше за все, поїдуть також і на Олімпіаду в Сочі, кольори українського студентства в Трентіно захищали й інші професіонали.
Скажімо, в змаганнях фігуристів брала участь танцювальна пара Шивон Хікен–Кенеді/Дмитро Дунь. Щоправда, обмежилися вони невисоким дев’ятим результатом.
Не вразила своїм виступом й учасниця Олімпіади–2010 у Ванкувері сноубордистка Ана–Марія Чундак.
Утім, як свідчать італійські ЗМІ, незалежно від прізвища, кожен український спортсмен відчуває на собі підвищену увагу учасників та гостей Універсіади. Євроінтеграційні прагнення, які вже більше трьох тижнів демонструє Україна, не залишилися без уваги. Будь–яка спортивна екіпіровка, котра має хоч якесь згадування про Україну, стала «мішенню» світового студентства.

Віталій Мохнач
(«Україна молода», 20-21 грудня 2013 року).
 
 

«Росiяни — сусiди по готелю — вiтали наших медалiстiв»

Завдяки біатлоністам та лижницям українські студенти завершили зимові Ігри в Трентіно в чільній десятці
Намагаючись не відставати від своїх старших «родичів» — олімпіад, «батьки» універсіад прагнуть проводити свої дітища також на найвищому рівні. Попри те, що італійська провінція Трентіно готувалася до Студентських iгор–2013 в екстреному порядку, 26–та Універсіада пройшла «на відмінно». «Змагання та побут були організовані просто чудово, хоча часу в італійців для підготовки було не надто багато», — розповіла «УМ» учасниця форуму, студентка Білоцерківського аграрного університету, біатлоністка Яна Бондар.
 
Нагадаємо, що через фінансові проблеми словенський Марібор відмовився від проведення Універсіади–2013. Відтак, готуючись до змагань, керівники місцевого оргкомітету були змушені відступити від традиційного плану. «Це була Універсіада інновацій, витривалості та гармонії. Універсіада громади. Громади провінції Трентіно з її десятьма селами та п’ятьма долинами, яка стала глобальним селищем для учасників змагань», — прокоментував відсутність єдиного студентського центру президент місцевого оргкомітету Серджіо Анесі.
 
Кожна студентська збірна мала жити в окремому готелі. При цьому майже вся українська команда була розквартирована в одному примiщенні з росіянами. Проте, за словами Яни Бондар, жодних незручностей не було. Навпаки, щоразу, як хтось з українців вигравав медаль, російські студенти їх обов’язково вітали. «Ніяких розбіжностей у нас ні з росіянами, ні з білорусами немає. Ми всі, як одна сім’я», — зауважила Бондар, яка допомогла українській змішаній естафеті біатлоністів виграти «срібло».
 
Та в голосі Яни відчуваються й сумні нотки: «Скажу відверто, своїм виступом я не надто задоволена. Засмучена, що залишилася без індивідуальної нагороди, та й у естафеті хотілося виграти «золото».
 
Майбутній аграрій зазначає, що на Універсіаді в Трентіно зібралися доволі сильні біатлоністи, серед яких була чимала кількість учасників та призерів Кубка світу, котрі активно готуються до Олімпіади в Сочі.
 
Утім це не завадило представникам вітчизняного біатлону одного разу піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу. У передостанній день змагань студент Тернопільського національного педагогічного університету Дмитро Підручний, на рахунку якого вже були спринтерська «бронза» та «срібло» змішаної естафети, виграв 15–кілометрову гонку з мас–стартом.
 
Загалом, на Універсіаді–2013 вітчизняні стріляючі лижники здобули п’ять нагород. Останню з них — «бронзу» мас–старту — виборола Ірина Варвинець iз Чернігівського педуніверситету.
 
Успішними видалися Студентські iгри для наших лижниць, на рахунку яких чотири відзнаки. До трьох із них безпосереднє відношення має львів’янка Катерина Григоренко. Вона тріумфувала на дистанцiї 5 км вільним стилем та разом iз партнерками (Мариною Анцибор i Катериною Сердюк) виграла естафету 3 х 5 км.
 
Відтак, завоювавши дев’ять нагород (3 «золота», 3 «срібла» та 3 «бронзи»), українські студенти посіли в медальному заліку Трентіно–2013 восьму позицію. Першими фінішували росіяни (15–16–19), другими — поляки (10–10–3), третіми — студенти з Південної Кореї (8–9–7).
На чоловічому хокейному турнірі Універсіади збірна України посіла дев’яте місце поміж 12 команд–учасниць. Після двох поразок на старті групового турніру (Казахстану — 2:4, Канаді — 0:11) надалі підопічні Сергія Лубніна лише вигравали. У групі «синьо–жовті» посіли третє місце, обігравши японців за булітами — 4:3. У «пульці» за 9–12 місця наші розбили британців — 14:1, а завершили турнір на мажорній ноті перемогою над шведами — 6:5 в овертаймі (1:0, 2:2, 2:3, 1:0). На 62–й хвилині вирішальну шайбу при грі в більшості закинув «білий барс» Володимир Алексюк із передачі «сокола» Євгена Секірка. Голеадор записаний як студент Чернігівського педінституту, асистент — Сумського.
 
У фіналі канадці перемогли Казахстан — 6:2, а в матчі за «бронзу» росіяни з таким самим рахунком здолали команду США.
 
«Золото» в жінок здобули також представниці Канади, які обіграли студенток із Росії — 5:0.
Віталій Мохнач («Україна молода», 24 грудня 2013 року).
 
 
 
Детальніше ...

Дмитро Табачник привітав біатлоністів Дмитра Підручного та Ірину Варвинець із здобуттям «золота» та «бронзи» на зимовій Універсіаді-2013

Чемпіону та бронзовій призерці ХХУІ Всесвітньої зимової Універсіади2013 з біатлону Дмитру Підручному та Ірині Варвинець
Шановні Дмитре та Ірино!
Прийміть мої найщиріші вітання з нагоди вашого спортивного успіху, якого ви добилися під час біатлонних гонок в італійському містечку Тренто!
   Ви укотре продемонстрували справжній бійцівський характер, волю до перемоги та майстерність. Саме це гарантувало вам сходження на спортивний Олімп.
   Користуючись нагодою, хотів би також висловити подяку вашим тренерам, усім представникам нашої спортивної делегації, які під час змагальних днів зимової Універсіади-2013 робили все для того, щоб  студенти фахово прославляли Українську державу на міжнародній арені.
   Бажаю усім вам міцного здоров’я, успіхів у навчанні та в повсякденному житті, сімейного благополуччя, родинного затишку, щастя і добра!
З повагою,
Міністр освіти і науки України                              Дмитро Табачник
Детальніше ...

Чернігівська студентка Ірина Варвинець – бронзова призерка зимової Універсіади-2013

Представниця Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Ірина Варвинець здобула бронзову медаль зимової Універсіади-2013 на дистанції 12,5 кілометра із загальним стартом.
Детальніше ...

Тернопільський біатлоніст Дмитро Підручний – чемпіон зимової Універсіади-2013

Студент Тернопільського національного  педагогічного університету імені В.  Гнатюка Дмитро Підручний вигравши п’ятнадцятикілометрову біатлонну гонку із загальним стартом, став володарем повного комплекту нагород ХХУІ Всесвітньої зимової Універсіади-2013. Тепер на рахунку тернопільського біатлоніста золота, срібна і бронзова медалі.
Детальніше ...